انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند

انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند

This post is also available in: English (English)

 انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند(دوارا)

انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند(دوارا)

استفاده بهینه از عرصه های شهری مرتبه سازی را در پی داشت و دارد ، از طرف دیگر محصولات جدید تولید انبوه شده و وارد جامعه ی بشری می شود ، پس برای نگهداری این حجم عظیم کالای تولید شده در این عرصه های تنگ بایستی همانند جوامع پیشرفته چاره ای اندیشید و تجهیزات مناسب را طراحی وبخدمت گمارد. به منظور مکانیزه کردن انبار ها و پارکینگ ها این شرکت اقدام به طراحی و ساخت انواع ماشین الات و تجهیزات مورد نیاز این صنعت نموده است از جمله : دستگاه انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند جهت نگهداری کالا واسناد در ارتفاع می باشد که توسط این شرکت اولین بار درکشور طراحی ، ساخته و ثبت اختراع گردیده است. طراحی و ساخت بایگانی و انبار مکانیزه هوشمند (دوارا) که موجب صرفه جویی قابل توجهی در فضا در اختیار ، دستیابی سریع و آسان به کالا و اسناد می شود. این دستگاه دارای قابلیت اتصال به رایانه است و موجب سهولت در آمارگیری و کنترل موجودی می شود.

 انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند(دوارا)

انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند(دوارا)

چگونگی استفاده از دوارا :

دوارا دارای قفسه های متحرکی است که در راستای عمودی حرکت می کنند به طوریکه کف این قفسه ها همیشه در حالت افقی است.

– جهت چیدمان داخل قفسه ها مناسب با کالایی که می خواهند در داخل این قفسه ها قرار دهند آن را چیدمان می کنند ، در زیر تقسیم بندی قفسه ها در حالت های مختلف شرح داده می شود :

۱- طول قفسه ها به کمک صفحاتی تقسیم بندی می شود که برای قطعات بزرگتر مناسب است.

۲- بلندی قفسه ها می تواند به چند قسمت قابل تنظیم تقسیم شود این چیدمان برای قطعات کوچکتر مناسب است.

۳- متناسب با قطعه میتوان کشویی های مختلفی در قفسه ها تعبیه نمود همچنین طول قفسه به چندین نوع کشویی تبدیل می شود.

۴- می توان طول قفسه ها را به وسیله صفحاتی مجزا نمود و برای هر کدام درب های مخصوص تعبیه نمود.

۵- بر اساس سفارش برای قطعات خاص جاسازی خاصی طراحی خواهد شد.

 انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند(دوارا)

انبار و بایگانی مکانیزه هوشمند(دوارا)

مشخصات فنی دوارا :

– دوارا در اندازه و ابعاد و ظرفیت های مختلف توسط این شرکت طراحی و ساخته می شود.

– تعداد قفسه های دوارا از ۱۰ تا ۲۸ قفسه قابل طراحی و ساخته می باشد.

– تحمل وزن هر قفسه بر اساس سفارش از ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم و بیشینه وزن برای سنگین ترین دوار ۳۰ تن می باشد.

– دوارا هوشمند است توسط سیستم های الکترونیکی و رایانه ای کنترل و فرمان داده می شود. تمام حرکات ورود و خروج کالا ، آمارگیری درلحظه ، مکان یابی و دسترسی بسیار سهل و آسان به کالا توسط سیستم کنترل های الکترونیکی و رایانه ای نصب شده در دوار انجام می شود.

– دوارا هوشمند است از نزدیک ترین مسیر کالای شما را در اختیارتان قرار می دهد . با انتخاب قفسه مورد نظر دوارا تشخیص می دهد که این قفسه در کدام جهت به درب نزدیک تر است از همان جهت دوران می کند ، لذا صرفه جویی در زمان و دسترسی سریع به کالا را در پی دارد.

– دوارا ایمنی دارد چنانچه در هنگام چرخش کالایی از آن خارج شود و یا کسی دست خود را داخل دوارا کند ، بلافاصله توسط سنسورهای ایمنی ، حرکت دستگاه قبل از وقوع هر حادثه ای متوقف می شود.

– توسط رایانه ی دوارا ، هر گونه برنامه ریزی و اتوماسیون انبارداری قابل اجرا است ، تمام سیستم های امنیتی و حفاظتی مانند ، قفل های رمزدار مکانیکی و الکترونیکی و اثرانگشتی و … بر روی این دستگاه ها قابل نصب واجرا می باشد.

مزایا استفاده از دوارا :

خداوند وقتی انسان را آفرید از روح خود که همان عقل و شعور است در او دمید ، پس انسان هوشمند برای بهتر زندگی کردن ابزارهای مختلفی ساخت تا به خدمت خود درآورد. دوارا یکی از ابزارهای ساخت هوش بشری است که در جهت آرامش و آسایش خود به خدمت می گمارد.

مزایای دوارا: ۱-صرفه جویی ۶۰% از فضای در اختیار به خاطر استفاده از ارتفاع. ۲- نگهداری صحیح کالا و اشیاء و اسناد با حفاظت فیزیکی بالا در محیط مناسب دور از گرد و غبار و نورهای مضر. ۳- نگهداری کالا با چیدمان بسیار منظم ، بدون در معرض دید بودن کالا ، دور از دسترسی غیر مجاز وایجاد حفاظت امنیتی بالا. ۴- امکان مکان یابی و جستجوی بسیار سریع کالا یا اسناد که احتمالا اشتباه در جای دیگری قرار داده شده است. ۵- دسترسی بسیار آسان و سریع به کالا یا اسناد از نزدیک ترین مسیر. ۶- امکان ایجاد محیط مخصوص نگهداری کالاهائی که نیازمند رطوبت یا رطوبت گیر ، دما یا برودت می باشند. ۷- آمارگیری و اطلاع از موجودی در هر لحظه. ۸- بالانس کردن موجودی کالا در انبار. ۹- دسترسی به آمار و اطلاعات عملیات انجام شده قبلی. ۱۰- کنترل از راه دور عملیات انجام شده. ۱۱- دارای قفل های ایمنی ( ۱- مکانیکی ۲- اثرانگشتی ۳- رمز الکترونی ۴- قفل سخت افزاری) ۱۲- امکان نصب سیستم اتفاء حریق تمام اتوماتیک. ۱۳- گزارش سابقه عملیات انجام شده همراه با اطلاعات کاربر.

موارد استفاده از دوارا :

انسان با استفاده از اندیشه نامحدود خود دست به طراحی و ساخت ابزار و ماشین آلات و تجهیزات متعددی می زند. بعضی از این ابزارها ، خاص ودارای عملکرد محدودی می باشند ولی تعدادی دیگر از این ماشین آلات و تجهیزات برای چندین کارایی و اهداف مختلف طراحی و ساخته می شوند. از جمله این نوع دستگاه ها دوارا می باشد که جهت نگهداری انواع کالا ، اشیاء و اسناد در ارتفاع به صورت مکانیزه هوشمند است.

موارد استفاده از این دوارا:

۱- بخش تجاری: از این دستگاه ها جهت انبار نمودن انواع کالا (سبک ، نیمه سنگین ، سنگین ، مایع و جامد) بهره برداری می شود .

– کالاهای سبک مانند کارتن و بسته بندی های مواد دارویی و بهداشتی ، غذایی ، شیرینی جات ( کیک و کلوچه) و سایر موارد مشابه.

– کالاهای نیمه سنگین مانند لوازم برقی رومیزی خانگی ، لوازم صوتی تصویری ،الکتروموتورهای کوچک ، لاستیک های اتومبیل ، قماش پارچه ، مواد شیمیایی ، کارتن متوسط حبوبات و خشکبار و موارد مشابه.

– کالاهای سنگین تا ۲٫۵ تن مانند خودرو پالت های مواد خشکبار ، پالت های ورق های پلیمری ، پالت های دارویی سنگین ۲٫۵تنی و سایر موارد مشابه تا بیشینه ترین ظرفیت ۳۰ تن.

– موارد استفاده در تمام انبارهای تجاری ، فروشگاه ها ، لوازم یدکی ، کفش فروشی ها ، پارچه فروشی ها ، لاستیک فروشی ها و هر کجا که نیاز باشد از ارتفاع جهت صرفه جویی از فضای در اختیار استفاده شود.

۲- بخش صنعت :

بیشترین کاربرد دوارا در بخش صنعت ، انبارهای در دسترس خطوط مونتاژ و تولید است به دلیل استفاده از ارتفاع ، این انبارها در کنار خطوط تولید ومونتاژ قرار می گیرند و روزانه موجودی آن ها مناسب با ظرفیت تولید تامین می شود و قطعات نیمه ساخته ، استاندارد و قطعات آماده به مونتاژ به صورت بسیار سریع و آسان در دسترس عوامل تولید ومونتاژ قرار می گیرند که شامل قطعات سبک و نیمه سنگین می شوند. در این انبارها از قطعات بسیار ریزمانند پیچ و مهره ها و پرچ های زیر یک میلیمتر تا قطعات نیمه سنگین مانند الکتروموتور گیربکس ، یونیت های کوچک هیدرولیک وپنوماتیک ، جک ها وشیرآلات کنترل سیالات ، جعبه برق والکترونیک ، انواع پمپ ها و موارد مشابه نگهداری ، کنترل و فرمان داده میشوند.

۳- بخش اداری :

دوارا در بخش اداری جهت نگهداری اسناد و پرونده ها ، به صورت مکانیزه هوشمند مورد بهره برداری قرار می گیرد. اسناد در محفظه ای بدون دسترسی های غیر مجاز با چندین نوع قفل مکانیکی ، الکترونیکی و اثرانگشتی ، حفاظت فیزیکی و امنیتی می شوند. از این دستگاه در تمام ادارات و هر کجا که نیاز به بایگانی پرونده و اسناد باشد ، مانند بیمارستان ها ، شهرداری ها ، وزارت خانه ها دفاتر اسناد رسمی ، کتابخانه ها وغیره استفاده می شود.

۴- بخش انبار های داروئی و آزمایشگاه ها :

دوارا دستگاهی است که جهت انبار کردن دارو بهترین استفاده را دارد به دلیل این که هم بسیارنظم پذیر است و هم قابل کنترل از جهت دما ، رطوبت و سایر موارد آماده سازی شرایط محیطی نگهداری دارو، لذا موارد استفاده آن در انبارهای بزرگ توزیع دارو و حتی آزمایشگاه های پزشکی ، اطاق عمل ، مراکز تحقیقاتی علمی و سایر موارد مشابه می باشد.

۵- بخش خانگی :

از دوارا در آشپزخانه به عنوان کابینت مکانیزه هوشمند استفاده می شود. با فشار چند دکمه تمام لوازم آشپزی و یا هر نوع ظروف به صورت منظم با چیدمان بسیار زیبا در اختیارتان قرار می گیرد و از فضای در اختیار ۶۰% صرفه جویی می شود. از دوارا به عنوان کمد دیواری یا کمد هوشمند جهت نگهداری لوازم لوکس و دوست داشتنی شما به صورت سیستماتیک و مکانیزه بهره برداری می گردد. در انبارهای خانگی از دوارا بهترین استفاده را میتوان نمود و نظم بسیار کارآمدی به انباری های خانگی داد. میتوان گفت ما اشیاء را در منزل به فرمان شما در می آوریم.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد