صنایع خودرو

مقدمه :
نظر به اینکه جامعه کنونی بشر در پی پیشرفت و خلاق فن آوری های جدید و مدرن می باشد، لذا جامعه ایران نیز در جمیع ابعاد این نیاز را حس نموده در پی مدرنیزه و مکانیزه کردن بخش صنعت می باشد. شرکت خلاق ماشین که در زمینه تخصصی ماشین سازی و تجهیزات فعالیت می کند بنابر سفارش و نیاز صنعت کشور اقدام به طراحی، ساخت و نصب و راه اندازی خطوط مونتاژ جهت انواع مجموعه های صنعتی به روش بدون خطا نموده است.محصولات این شرکت در اکثر واحد های بزرگ صنعتی خودرو ساز داخلی به خدمت گمارده شده اند و همچنان بر سفارشات جدید از طرف خودرو سازان و زیر مجموعه های خودرو ساز افزوده می شود.
این شرکت توانائی طراحی و اجرای خطوط مونتاژ تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک با بهترین تجهیزات روز را دارا دارد برای هرنوع مونتاژ روش مخصوص ارائه می دهد. ما در این زمینه تجربیات زیادی کسب نموده ایم. امید است که بتوانیم این تجربیات را در خدمت صنعت کشور عزیزمان قرار دهیم. باور کنید ما هم میتوانیم.
مشخصات خطوط مونتاژ بدون خطای طراحی و اجرا شده توسط این شرکت بصورت خلاصه حضورتان ارائه میگردد.

 

خط مونتاژ بدون خطا و هوشمند A/C پژو ۴۰۵

خط مونتاژ A/C پژو ۴۰۵ به طول ۱۷ متر در دو لاین ، که یکی عملیاتی و دیگری مخصوص برگشت اتوماتیک فیکسچرها با استفاده از کانوایرهای رولری است. دارای ۱۳ ایستگاه است که توسط ۱۰ واحد PLC زیمنس کنترل و فرمان داده می شوند. هر ایستگاه مستقل عمل می کند و قابلیت آنرا دارد که برنامه آن برای مونتاژ یونیت های مشابه تغییر داده شود که تا ۴۶ نوع برنامه مختلف را می توان روی PLC های این خط نصب نمود. سیستم کنترل به شکلی طراحی و برنامه ریزی شده است که می تواند از خطای انسانی در عملیات تعریف شده برای مونتاژ جلوگیری کند. بر روی این خط تست نشتی رادیاتور بخاری و عملکرد دریچه ها و دور موتور فن انجام می شود.

خط مونتاژ بدون خطا و هوشمند داشبورد پژو ۲۰۶

خط مونتاژ داشبورد پژو ۲۰۶ به طول ۲۶ متر در دو لاین ، یکی عملیاتی و دیگری برگشت اتوماتیک فیکسچر ها با استفاده از کانوایر های رولری در ۱۳ ایستگاه که توسط ۱۰ واحد PLC زیمنس کنترل و فرمان داده می شوند ، هر ایستگاه مستقل عمل می کند و قابلیت آنرا دارد که برای مونتاژ یونیت های مشابه تغییر داده شود و تا ۴۶ نوع برنامه مختلف را می توان روی PLC های این خط نصب نمود. سیستم کنترل به شکلی طراحی و برنامه ریزی شده است که می تواند از خطای انسانی در عملیات تعریف شده مونتاژ جلوگیری کند.

این خط برای اولین بار در کشور طراحی و ساخته شده است و قادر است در هر ۶۷ ثانیه یک واحد کامل داشبورد همراه با یونیت A /Cمونتاژ نماید.
سفارش دهنده شرکت مهر کام پارس

خط مونتاژ داشبورد خودرو رانا در این خط طراحی جدیدی انجام شده بطوریکه مونتاژ کاری بر روی آن بسیار راحت وآسان انجام می شود این خط شامل ۸ ایستگاه می باشد که در دو لاین وهر لاین ۴ ایستگاه پشت به پشت قرار گرفته ودر دو سر این خط دوسیستم کردان وجود دارد نوع کانوایر رولری با استوپر های بادی وسیستم گردش در دو سر توسط الکترو موتور و عملیات اصلی توسط PLC کنترل وفرمان داده میشود. فیکسچر های این دستگاه قادرند ۱۸۰ درجه حول محور افقی دوران کنند ودر زاویه دلخواه متوقف ومحکم شوند تا در زاویه مناسب مونتاژ قطعات راحت تر باشد .در حین مونتاژ فیکسچر ثابت ودر جای خود محکم قرار گرفته تا مونتاژ صحیح انجام شود.

.این خط به سفارش شرکت سازه پویش طراحی وساخته شده است

دستگاه مونتاژ اتومات زه برروی سپرهای پلیمری

این دستگاه ها جهت مونتاژ اتوماتیک زه بر روی سپر پژو پرشیا طراحی و ساخته شده است. که تشکیل شده اند از سه بخش مکانیک ، پنوماتیک و الکترونیک. سیستم کنترل و فرمان در بخش الکترونیک این شرکت ساخته و برنامه ریزی شده است و دستگاه ها بصورت دستی و اتومات قابل بهره برداری می باشند. ماشین آلات مذکور شامل دو دستگاه ، سپر جلو و سپر عقب ، که در خط تولید شرکت مهرکام پارس قرار گرفته اند.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد